Nagy örömmel osztom meg veletek a legutóbbi szakmai műhelymunka tapasztalatait a “Viseld a Változást!” kártyákkal.
A műhelymunka egy lehetőség volt a résztvevőknek, hogy mélyebben megismerjék a kártyákon keresztül, hogyan lehetünk a változás aktív résztvevői, és nyílhatnak meg új perspektívák előttünk.
Egy tréning gyakorlatban azt vizsgáltuk, ha eltávolodunk képzeletben egy adott helyzettől, (például egy másik bolygón vagyunk vagy egy hegycsúcson állunk) és onnan szemléljük a váratlan helyzeteket és reagálunk a változásokra, akkor mi történik?
A résztvevő szakemberek kreativitása lenyűgöző volt, és rávilágított arra, hogy milyen fontos az egymásra támaszkodnunk, amikor új utakat keresünk és a célokat eltérő megközelítéssel érjük el.
Az egyéni és csapatcoaching módszerekben a célkitűzés és projektmunka terén vizsgáltuk meg, hogy milyen értékes eszközöket nyújtanak a kártyák.
A változás nem csak a kezdeti lépésekről szól, hanem a kitartásról és az adaptációról is.
Minden változás lehetőséget rejt magában, és a kártyák eszközök ahhoz, hogy megtaláljuk azokat az erőforrásokat, amelyekre szükségünk van ezen az úton. Köszönöm a résztvevőknek és A Coaching Mindenkié Egyesület-nek a lehetőséget.
A résztvevők visszajelzéseit itt találjátok:
„Ha igényes, esztétikus inspiráló kártyára vágysz, használd Mogyoróssy Ági Viseld a változást! kártyacsomagját. Ez több mint egy változást támogató kártyacsomag, jól használhatod, akár érzelmek megéléséhez, önismerethez, akár driverek-előírások feloldásához, akár egyszerű stressz kezeléshez, flow-ba hozza mind az egyéneket, mind a csoportot.” – Varga Judit sport coach
“A kártya igaz előny az egyszerűsége, nincs benne semmi hókusz-pókusz, nem akar túl nagyot “harapni”. A rajzok egyszerűen érthetők és mindenki saját maga határozhatja meg a számára megfelelő sorrendet. Alkalmazható akár egyénileg, akár párban, vagy kis csoportban. Az eredmények megbeszélésénél jó kérdéseket kell feltenni, de ebben segít a kártyához kapott könyvecske.” – Szűcs Tamás
“Ági kártyáival nagyon inspiráló volt dolgozni, mert a rajzai, a színei, könnyeddé tették a feltett kérdésre való fókuszálást. Ugyanakkor a tisztán, érthetően megalkotott képek fontos szimbólumokat hívtak elő a pszichéből, vagyis be tudott indulni a fantázia és a játékosság.
Érdekes volt, hogy hány féle megoldás tudott kikerekedni és mindegyiknek volt érvényessége.
Én valószínűleg személyes coachingban fogom többet használni, de a csoportos munkákban izgalmas feladatokat lehet adni a csapatnak.” – Bodó Andi tudat-tréner coach