Legfrissebb a blogon
Nem tudok varázsolni!
Vannak elégedett ügyfeleim, és vannak helyzetek, amikor tehetetlennek érzem magam. Most egy ilyen történet következik.
Korábbi cikkek
Az életközép után mi következik?
Ezt a blogcikket mindenképpen érdemes elolvasd! Ha az életközép előtt állsz, azért, ha már utána vagy, akkor azért.
Hogyan képzelj el egy coaching ülést velem?
Minden coaching folyamat előtt egy 30 perces díjmentes konzultációra várlak. De hogyan is képzelj el egy ilyen coaching ülést velem? Erről írok ebben a blogcikkben.
Etikus-e, ha továbbadjuk az ügyfél bizalmas információit?
A napokban részt vettem egy rendezvényen, ahol a coachingot érintő etikai kérdés is terítékre került.
Megleptem magam, hogy miért lettem dühös a hallottakon, aztán úgy döntöttem, hogy írok erről abban a reményemben, hogy másoknak is hasznos lehet.
Nyelvi kihívások egy coaching ülésen – esettörténet
Ügyfelem ambiciózus karriercélokat tűzött ki maga elé, azért fordult hozzám, mert folyékonyan akar angolul beszélni…
6 kulcs önismereted mélyítéséhez
GESTALT PERSPEKTÍVÁK, kulcsok az önfejlesztéshez, új nézőpontok a tartalmasabb együttműködéshez, nagy kedvencem a Gestalt. Legelőször ca. 13 éve hallottam, hogy létezik ez az irányzat. Aztán teltek-múltak az évek és évek egyre közelebbi kapcsolatba kerültünk…
Amikor a mikromenedzselés és az autonómia iránti igény ütközik
A napokban kaptam egy felkérést, hogy beszéljek a konfliktusokról, és arról, hogyan hatnak a konfliktusok a csapat teljesítményére. A felkérésben konkrét eseteket is kértek… Olvass tovább!
Nyári szabadság – Hogyan csinálod? Hogyan kellene?
Június van! Közeleg a nyári szabadságok ideje. Neked is kihívás, hogyan hagyd ott a céged és a munkahelyi teendőidet egy időre?
Hogyan lehet jól kérdezni?
Amikor a HBR legújabb május-júniusi számában megjelent a The Art of Asking Smarter Questions című cikk, azonnal nekiültem elolvasni, mert coachként az egyik legfontosabb eszközöm, hogy jó kérdéseket tudjak feltenni, amelyek előrelendítik az ügyfelek gondolkodását, közelebb viszik a céljaikhoz.
Az igazi elkötelezettség: titkok és tanácsok
Biztos vagyok abban, hogy hallottad már a bölcs tanácsot: “Csináld azt, amit szeretsz!” vagy “Kövesd a szenvedélyed!” Miért kapjuk ezeket a bölcs útravalókat?
Sikeres cégvezetés, boldog párkapcsolat? – Az egyensúly titkai
Az egyensúly megtalálása a magánélet és a cégvezetés között kihívásokkal teli. Különösen akkor, ha a párkapcsolatban egyik fél túlságosan is elfoglalt a cégvezetés miatt.
6+1 tipp vezetőknek, hogy mit tegyél a csapatod kimerültsége ellen
Egy Deloitte tanulmány szerint a munkavállalók 77 %-a panaszkodott már kiégésre a jelenlegi munkakörében. A munkavállalók kimerültsége egyre nagyobb problémát jelent.
Hogyan alakítsd át az életed a Gestalt terápia segítségével?
A terápia célja, hogy az emberek tudatosan éljék meg és dolgozzák fel az érzéseiket, a gondolataikat és a viselkedésüket. Ehhez sokszor kísérletező megközelítéssel, testtudatossággal, olykor spontán megoldásokkal jutunk el.
Miért kell komolyan vegyük a mikrostresszt? – A láthatatlan kimerültség forrása
Mi a helyzet a láthatatlan kimerültséggel? Miért kell komolyan vegyük a mikrostresszt? Erről olvashatsz következő blogcikkemben.
Miért Watson Team Coaching?
Egy egyedülálló módszer, mely semmihez nem hasonlítható élményt nyújt. A Watson ugyanis a felnőttek játéka a színpadon.
Te hiszel a szokások erejében?
Néhány napja elgondolkodtam a saját szokásaimon. Ezek a kifejezések jutottak az eszembe: bevésődött rutinok, elavult szokásminták…
Átjáró a Gestalt terápia világába
Ebben a blogbejegyzésben szeretnék átjárót mutatni a Gestalt terápia világába, egy olyan helyre, egy olyan módszertanba, ami nekem sokat segített, és a mai napig segít az önismeretem mélyítésében.
Ezt a szót használtam idén a legtöbbet…
Év végén mindig megosztom veletek a legfontosabb eseményeket, fejlődési pontokat, aktualitásokat. Most sincs ez másként! Jó olvasást!
Miért olyan ijesztő a változás?
Ünnepeljük együtt a változások szimfóniáját! Egy kis humorral szeretnék megosztani veletek néhány érdekességet az elmúlt éveimből.
5 leggyakoribb tévhit az üzleti coachinggal kapcsolatban
Ötéves coach pályafutásom alatt 5 gyakori tévhittel találkoztam a coachinggal kapcsolatban.
Még mindig ragaszkodsz a megszokotthoz, vagy végre belevágnál a változásba?
Mi a fontos neked? Te inkább ragaszkodsz a megszokotthoz, vagy végre belevágnál a változásba? Gyere, olvass tovább!
A kút mélyéről fakadó szenvedély: miért teszem?
Még évekkel ezelőtt egy értékesítési terület vezetőjeként az üzleti dzsungel mélyén kúsztam a sűrű növényzet között. Amikor útkereszteződéshez értem,
megkérdezzem magamtól: Mi motivál egy vezetőt? Miért vállalja a felelősséget a nehéz terepviszonyok között is? Mi a szikrája az ambíciónak és inspirációnak?
Hogyan küzd le a maximalizmusod?
A vezetői és a hétköznapi szerepeinkben hajlamosak vagyunk arra, hogy maximálisan és hibázás nélkül teljesítsünk. Vajon tudunk minden területen tökéletesek lenni? Évek önismereti munkájára volt szükségem ehhez, hogy felismerjem, hogy - bárnagyon akartam tökéletes...
Walk the talk! – Csináld, amit szeretsz!
Az életünk során sokszor halljuk a mondatokat: "Tedd azt, amit szeretsz!" vagy "Kövesd a szenvedélyed!". De mennyire nem könnyű valóban megtalálni azt, amitszívünk mélyén szeretnénk csinálni. Hogyan találhatjuk meg azt a valódi hivatást, ami nemcsak boldoggá tesz, de...
Miért jó, ha a vezetőnek van mély önismerete?
A vezetői önismeret a sikeres vezetés és a személyes fejlődés kulcsa. Ahhoz, hogyhatékonyan és eredményesen vezess másokat, ismerned kell önmagad. Azerősségeid és a fejlesztendő területeid, a helyzetekre és emberekre adott érzelmireakciókat, az értékrended, a missziód...
Szerinted is varázsolhatunk a szavainkkal?
Az emberi gondolkodás és kommunikáció rendkívül összetett és érdekes terület, amiben a szavaknak hatalmas erejük van. A vezetőknek különösen fontos tudatosan használni a szavakat, mert azok nem csak üzenetet közvetítenek, hanem képesek megteremteni saját valóságunkat...
5+1 szemnyitogató könyv a hatékonyságod növeléséhez
5+1 szemnyitogató könyvet szeretnék ajánlani neked. 1. Patrick Lencioni: Szuperképességek a csapatban Ez a könyv kiváló útmutatást nyújt arra, hogyan lehet egy csapatot igazánhatékonyan működtetni. Lencioni érthetően és érdekfeszítően mutatja be, hogyan...
A tudatosságod tágítása: de Bono és a gondolkodó hat kalap
Mi ez a hat gondolkodó kalap? Ha szeretnéd fekete és/vagy fehér gondolkozásod tágítani és egy döntést vagy helyzetet több nézőpontból megvizsgálni, akkor érdemes Edward de Bono író, pszichológus (mellesleg egyik kedvenc szigetem, Málta szülötte) a gondolkodó hat kalap...
Nomen est omen: hogyan viseljük a változást?
Az élet tele van meglepetésekkel és kihívásokkal és ezekre a legjobb válasz az, ha „viseljük” a változást. Nem mindig könnyű, mint ahogyan az én tapasztalatom is mutatja, amikor a Viseld a változást! webináromon technikai nehézségekbe ütköztem. A webinár előtti...
Viseld a változást! – PP Konferencia 2023
A múlt heti PP konferenciáról hoztam neked egy beszámolót. Arról tartottam előadást, hogyan tudnak lépést tartani a cégek a változásokkal a mesterséges intelligenciák (MI) korában. Az alábbi főbb szempontokat említettem: 🔦 Új megközelítéseket, új készségeket és új...
A sikert a csapatmunka teszi igazán különlegessé!
Ma egy inspiráló ügyfelem történetét szeretném megosztani veletek. Jobb vezetővé szeretne válni. Ez volt a témája, amin az ülésen dolgozott. A Viseld a változást!® kártyacsomagból kiválasztott egy lapot. A kártya azt fejezi ki számára, hogy egyedül áll a...