Egyéni business coaching
Az egyéni coaching során arra törekszem, hogy a velem szemben ülő elérje az általa kitűzött célt, s hogy a segítségemmel képes legyen fejlődni és változni. A sztereotípiákkal ellentétben itt nem csak ülünk és beszélgetünk: alkotunk, játszunk, megmozdulunk, hogy új szemszögből lássuk a problémáinkat. Változatos eszközökkel és módszerekkel igyekszem elősegíteni a gondolkodási és cselekvési szokások szükséges változtatását. Ez egy közös felfedező út, ahol én kísérő vagyok, de a térképet az ügyfelemnek kell olvasnia.
Amire a coaching ülésen nálam számítani lehet:
A beszélgetés középpontjában végig az ügyfelem és az ő helyzete, kérdésköre, elérendő célja áll. A Hogyan-ra koncentrálunk és a jelenben maradunk.
Az együttműködés során feltárjuk azokat a lehetőségeket és erőforrásokat, amelyekkel a cél elérhetővé, a terv megvalósíthatóvá válik.
A beszélgetés hatására folyamatosan változik, fejlődik ügyfelem gondolkodása, önismerete, a problémához való hozzáállása és viselkedése.
Milyen módszereket használok az egyéni üléseken?
Gestalt módszer
Az ember mindig igyekszik alkalmazkodni a külvilág körülményeihez – legalábbis ahhoz, amit ő a külvilágnak gondol. Olykor azonban előfordul, hogy nem a valóságot nézzük, hanem a saját elképzelt világunkat vetítjük ki a világra.
Ilyenkor segít a Gestalt módszer: lefejtjük a magyarázatokat, az indokokat, és arra koncentrálunk, ami van.
Támogatást adok ahhoz, hogy az átmeneti, bizonytalanságokkal teli időszakban az ügyfelem megtalálja a számára megfelelő, új rendszert, és képes legyen felépíteni és működtetni is azt. A friss nézőpontok segítik az ügyfél kiteljesedését a munkában és az egész életében.
Integrál coaching
Ahogy a neve is mutatja, ez a különböző módszereket, nézőpontokat egységben látja, integrálja, rendszerbe szervezi. A problémákat kívülről vizsgáljuk meg, ugyanakkor belülről dolgozzuk fel.
A módszer ehhez ad egy olyan keretrendszert, amiben az ügyfél és az őt körülvevő világ egységben, kölcsönhatásban látható.
Hiszem, hogy a legértékesebb eredményeink a szívünkben születnek, nem a fejünkben. A coaching során a korábbi megoldási mintákat „áthangoljuk” egy új megoldási móddá, ami támogatást ad ahhoz, hogy az ügyfelem megvalósítsa a kitűzött célját, tanuljon magáról és fejlődjön.
Amikor az ember kibillen az egyensúlyából, elakad, vagy szüksége van jövőképe erejének megerősítésére, akkor néha jól jön egy külső megfigyelő, aki segít új szemszögből látni a dolgokat. Ám a barátaink, szeretteink sokszor akaratlanul is azt mondják, amit hallani szeretnénk, csak hogy jobban érezzük magunkat, vagy olyan tanácsokat adnak, amik saját magukból indulnak ki.
Coach-ként nem ítélkezem, nem vigasztalok és nem adok tanácsokat. Jól irányzott kérdésekkel támogatom az ügyfelem, hogy megtalálja a saját válaszait – hiszen ő tudja legjobban, mi a jó neki. A kérdezés utáni közös csendbe érkezünk, egy érzelmi összekuszáltságtól mentes térbe. Oda, ahol az új irányai formát öntenek.
A folyamat végén a közös eredményünk lesz a megtalált új út, a változás varázsa és az ügyfél önmagában felfedezett erőforrásai.
Milyen helyzetben érdemes hozzám fordulnod?
Ha azt gondolod, hogy több van benned és szeretnéd a teljes potenciálod kibontakoztatni.
Ha úgy érzed, hosszabb ideje elakadtál szakmailag, nem látod, merre haladhatnál.
Ha a rengeteg munkától kimerültnek érzed magad és fennáll a kiégés veszélye.
Ha úgy látod, egy munkatársi csoportnak szüksége van egy szakértő támogatására az egyensúly megteremtéséhez.
Ha régi vagy új felettesként szükséged van arra, hogy fejleszd a vezetői attitűdöd, a viselkedésed, az eszköztárad.
Ha a munkád során valamilyen különösen nehéz döntéseket kívánó, kritikus helyzetben kell megállni a helyed.
Ha gondjaid vannak a feladatmenedzsment, az időbeosztás terén, és egyedül nem tudsz ezen javítani.
Ha fokozódó kihívást jelent, hogy a munka-magánélet egyensúlyát tartósan fenn tudd tartani.
Ha olyan tartós munkahelyi konfliktus elszenvedője vagy, amely negatívan befolyásolja a teljesítményed.
Ha munkahelyváltás előtt/alatt/után állsz, és szükséged van a folyamat során szakértő támogatásra.
Mit tudok én adni ebben a folyamatban?
Mély megértést és elfogadást.
A külső szem objektivitását.
Rendszeres visszajelzést.
A vezetőként szerzett három évtizedes tapasztalatomat.
Új nézőpontokat, szokatlan szemléletet.
Támogatást a döntésekhez.
Kézzelfogható eredményeket.
Sikerorientált megközelítést.
Ítélkezésmentes hozzáállást.
Maximális diszkréciót.
Akiket már megoldáshoz segítettem…
Mire számíts a jelentkezés után?
1
Miután az alábbi naptárban lefoglaltad az időpontod, egy 5+1 kérdésből álló kérdőívet küldök számodra, ami a további munkánk alapja lesz.
2
0. coaching alkalom során kialakítjuk a kereteket, megismerkedünk, kitűzzük a célt, amit el szeretnél érni, szerződünk a közös munkára.
3
Az ülések alkalmával átbeszéljük, hogy hova jutottunk, és merre megyünk tovább. Bármikor hozhatsz újabb célt is, de ki is szállhatsz, ha úgy érzed jónak.
Mennyibe kerül a Business Coaching?
Az első alkalom INGYENES! Erre tudsz időpontot foglalni itt a weboldalon.
Együtt meghatározzuk a coaching folyamatot, és a tervezett részvételi időtartamot a te saját esetedben, a te céljaidat figyelembe véve.
Ezután minden alkalom 25.000 – 50.000 Ft között mozog, attól függően, hogy személyesen vagy online, egyéni ügyfélként vagy céges keretek között találkozunk, illetve 60 vagy 90 perc a megfelelő számodra egy alkalommal. Az ár bruttó ár, áfával már nem kell számolnod.
Van lehetőséged bérlet vásárlására, amennyiben egyéni ügyfélként több alkalomban állapodunk meg. Ez egy kedvezményes lehetőség neked, 5 alkalmat tartalmaz, és 115.000 Ft-ba kerül.