Tavaly nyáron egy kávézóban ültem, és az októberi könyvbemutatómra készültem. Azon töprengtem, hogy milyen ütős lenne egy „jégtörő” módszer, amivel bevonhatnám a résztvevőket már a bemutató kezdetén.
Ekkor pattant ki a fejemből egy kártyapakli ötlete.
Emlékszem, amikor az Inspiráló vezető könyvbemutatón milyen jelentős pillanat volt számomra, amikor először használtam a kártyákat. Ott is, és azóta is számos tapasztalatot szereztem, amelyek tovább erősítették bennem a kártyák értékét, és hatékonyságát. Izgatottan tartottam a kártyalapokat a kezemben és éreztem, ahogy a résztvevők figyelme fokozódott.
Aktívan vettek részt a kártyákhoz kapcsolódó feladatokban. A kártyák segítségével új perspektívákat és mélyebb belső megértést kaptak. A kártyák sokféle vezetéssel kapcsolatos területen hasznosak és lehetőséget adnak az egyéni és csapatbeli fejlődésre. A rugalmas felhasználásuknak köszönhetően alkalmazhatóak motivációval, érzelmi intelligenciával, változással és sok más témával kapcsolatban.
Szóval: egy-egy coaching ülést úgy is feldobhatsz, ha a jól fel tett (nyitott) kérdések mellett fizikai eszközöket is bevetsz. Például kártyákat.
Mikor használsz coaching kártyákat egy ülésen?
Mikor veszel elő a tréneri táskából egy kártyapaklit?
Engedd, hogy a kártyák inspiráljanak és felszabadítsák a kreativitásodat az ügyfeleid támogatásában! Gondolkodj el azon, milyen előnyöket kínálhat ügyfeleidnek, ha beveted ezeket a kártyákat! Segítséget? Ötleteket? Aha-élményeket? Számos vezetéssel kapcsolatos fejlesztésben hasznosíthatod őket. Ráadásul a kártyák mellé akár post-it lapokkal, szkeccs vázlatokkal is kiegészítheted az ügyfélmunkát.
Néhány példa a lehetséges területekre:






